File Gıda

1984

'den beri

Tarihçemiz


1984 yılında, İstanbul Eminönü semtinde bir aile şirketi olarak kurulan file gıda, şu anda merkezi İstanbul’da üretim fabrikası ise Kocaeli şehrinde faaliyetlerini sürdürmektedir. File gıda geçmişi ile kaliteden taviz vermeyen anlayışıyla kendi sektöründe yurt içi ve yurt dışında tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır.

Misyonumuz & Vizyonumuz

File Gıda, insanlara sağlık yönünden güvenli gıda alabilmeleri ve alım gücünün devamlılığını sağlayarak müşteri beklentilerine duyarlı bir şekilde, sosyal sorumluluk anlayışını benimseyerek, iş ahlakı ve tüm yasal gerekliliklere özen göstermektedir. Müşterilerimizin sağlık açısından güvenli gıda alabilmelerini sağlamak ve güvenli gıda devamlılığını sürdürerek müşterilerimizin beklentilerine duyarlı olmak, sosyal sorumluluk anlayışını benimsemek, iş ahlakı ve tüm yasal gerekliliklere özen göstermektedir.

 

Tarladan sofraya giden yolda gıda güvenliğine ve uygun fiyat politikasına dayalı üretim yapmak, müşteri memnuniyetini ön planda tutmak, kaliteyi en uygun fiyata ve zamanında teslim etmektedir.

 

Yatırımlarını her geçen gün büyüten, iş hacmini istikrarlı bir şekilde genişleten File Gıda, 2018 yılında Kocaeli ilinde kurduğu yeni ve modern fabrikasında toplam 3.000 metrekareyi aşan, kapalı alanda deneyimli personelleri ile üretimlerini gerçekleştirmektedir. File Gıda üretim tesisinde son teknolojik makine ve ekipmanları kullanır, müşterilerine “gıdayı veya ürünlerini” en hijyenik ve sağlıklı koşullarda ulaştırabilmek için uluslararası kabul görmüş gıda standartlarını yerine getirerek üretim yapar. File gıda Türkiye’de ticari faaliyetlerini çok geniş bir yelpazede sürdürmektedir. İthalat-ihracat, üretim ve satış-pazarlama gerçekleştirmektedir.

 

File Gıda yurt dışında sahip olduğu pazarı ile her yıl yeni müşteriler katarak genişletmeyi hedeflemektedir. File Gıdanın bu hedeflere ulaşmasının temelinde kaliteden hiçbir zaman taviz vermeyen, kendi alanında uzman, yetişmiş personeller istihdam eden ve yüksek teknolojiyi kullanan yönetim anlayışı bulunmaktadır.

 

File Gıda; ticari ilkelerinin yanı sıra, değerlerine bağlılığı ve ilk günün heyecanı ile hedeflerine doğru ilerlemesini emin adımlarla sürdürmektedir. Tesislerimiz, güncel teknoloji kullanılarak en verimli şekilde boylama, sınıflandırma, işleme, kavurma-kurutma ve paketleme prosesleriyle binlerce ton ürün üretmemizi sağlayan en gelişmiş kuruyemiş işleme yetkinliğine sahiptir. File Gıda, üretim süreçlerini belirlerken FSSC2200 kalite standartlarını göz önünde bulundurmaktadır.

Fabrika

Tesisimizde güncel teknoloji kullanılarak en verimli şekilde sınıflandırma, boylama, kurutma-kavurma, paketleme işlemleri yapılmaktadır ve binlerce ton ürün üretmektedir. File gıda dünyadaki gelişen teknolojiyi takip ederek gerekli durumlarda üretim hatlarında revizyon yapmaktadır.

Kurumsal